Parc de la Ciutadella

Parc de la Ciutadella cigdem ceylan

Barselona gezdiğim çoğu Avrupa şehrinden çok farklı. Farklı bir ambiansa, mimariye sahip. Kendine has bir duruşu, kendine özgü bir snob’luğu var. Çok turistik, çok kalabalık! Gün içerisinde Gaudi, Salvador Dali ve Joan Miro gibi sanat dehalarının eserlerine hayran kalırken, bir yandan da şehrin metropol havasına da ayak uydurmaya çalışıyorsunuz. İşte tüm bu hareketlilik içinde şehre kendimi kaptırmışken Parc de la Ciutadella çıktı karşıma. 🙂 Şehirdeki en yeşil alanlardan biri bu park. Yemyeşil çimlerinde serilebilir, yürüyüş yapabilir veya parkın sevimli gölünde kayıkla bir gezintiye çıkabilirsiniz! Tam Çiğdem Ceylan’lık bir oksijen kaynağı yani. 🙂

Parc de la Ciutadella cigdem ceylan

Barselona’yı en son ziyaret edişimde haziran ayıydı ama feci yağmur yağmıştı. Parc de la Ciutadella’ya ulaştığım anlarda ise şanslıydım ki tepemde güneş açmış, hava da epey ısınmıştı! Ben de tabi fırsatı kaçırır mıyım? Çöktüm çimenlere, güneşin tadını çıkarmaya ve etrafta kendi halinde takılan gençleri, köpeklerini eğiten yerelleri izlemeye başladım. 🙂 Bu arada bu parkı diğer parklardan ayıran birkaç özellik var, o da parkın tarihi ve içindeki yapıları!

Parc de la Ciutadella cigdem ceylan

Parc de la Ciutadella’ya gidecekseniz, burada üç ejder kalesi, jeoloji müzesi, tropikal bir sera, hayvanat bahçesi, kayıkla gezinti yapabileceğiniz bir göl ve güzel bir çeşme olduğu bilgisini seyahat notlarınız arasına alın. 🙂 Barselona’nın bir başka önemli yapısı Triomf Zafer Takı da bu parka aşırı yakın! Es geçmeyin sakın. 🙂 Bu arada Parc de la Ciutadella, şehrin merkezinde sayılır. Plaça Catalunya meydanına yürüyerek 20 dakika uzaklıkta.

Adres: Passeig de Picasso 21; Pl. Catalunya Portal de l’Àngel durağından H16 otobüs hattına binip 7 dakika süren 4 duraktan sonra Pg. Lluís Companys Jutjats durağında inin. 1 dakika içinde parktasınız. 🙂 Mutlu gezmeler…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Selam! Ben Çiğdem Ceylan

Futbol aşığı bir spor spikeriyim. Seyahat etmek benim için bir tutku. Dünyayı keşfe çıkmanın bende yarattığı olumlu enerjiyi sizlere de aktarmak istiyorum. Haydi ruhunuzu yollara bırakın. :)

Son vLoglar
Son Yazılar
İlgini Çekebilir
Sayfamı Beğen