Van Gogh Müzesi

amsterdam van gogh
Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Van Gogh Müzesi, yüzlerce Van Gogh tablosunun yanı sıra diğer çağdaş ressamların çalışmalarına da ev sahipliği yapıyor. Benim için kesinlikle şehrin en iyi müzelerinden biri!

Adres: Museumplein 6, Amsterdam

Nasıl gidilir?

Amsterdam Merkez istasyonundan Van Gogh müzesine ulaşım çok kolay.

  • 2 ya da 5 numaralı tramwaya bin, Van Baerlestraat durağında in.
  • 347 ya da 357 numaralı otobüse bin, Rijkmuseum veya Museumplein durağında in.

Biletinizi günü ve saati de seçerek online olarak önceden rezerve etmeniz daha mantıklı çünü açıkça söyleyebilirim ki buranın önünden ne zaman geçsem (sabah-öğle-akşam) devasa kuyruklar görüyorum. Online aldığınız bilet sadece seçtiğiniz gün ve saatte geçerli bu arada.

Müze pazartesi-cuma 09.00-19.00 , cumartesi-pazar 09.00-21.00 saatleri arasında açık.

van gogh museum

Bilet fiyatları:

Yetişkin bilet fiyatı yaklaşık 18 eur, 18 yaş altı çocuklara ise ücretsiz. 15 kişi ve üzeri gruplar için sayfasında indirimler var, inceleyin.

Museumkart  ve I Amsterdam kart sahiplerine giriş ücretsiz.

  • İpucu 1: Biletinizi online aldığınızda bileti print edebilir ya da telefonunuza gelen konfirmasyonu gösterebilirsiniz. Sadece telefon şarjınızın bitmediğinden emin olun. 🙂
    • İpucu 2: Diyelim ki online bilet almadınız, deli sıradan kaçınmak için sabah 07.00-08.00 civarında orada olun ve sıraya girin. Nispeten daha tenha oluyor giriş. O saatte bile önünüzde birkaç kişi varsa bunlar muhakkak çekik gözlü turistlerdir. 🙂 Böylece müzeyi 1-2 saat içerisinde gezerek, şehri keşfetmek için zaman tasarrufu yaratmış olursunuz. Neydi çok gezmenin sırlarından biri, erken uyanmak. 🙂

Paylaş

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on google
Google+
Share on pinterest
Pinterest
Share on email
Email
Selam! Ben Çiğdem Ceylan

Selam! Ben Çiğdem Ceylan

Futbol aşığı bir spor spikeriyim. Seyahat etmek benim için bir tutku. Dünyayı keşfe çıkmanın bende yarattığı olumlu enerjiyi sizlere de aktarmak istiyorum. Bu sitede sizlerle hem seyahat deneyimlerimi paylaşıyorum hem de bana çok sık sorduğunuz “Nasıl bu kadar çok geziyorsun?” sorusunun cevaplarını veriyorum. Haydi ruhunuzu benimle yollara bırakın. :)

Facebook ile yorum yap

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Selam! Ben Çiğdem Ceylan

Futbol aşığı bir spor spikeriyim. Seyahat etmek benim için bir tutku. Dünyayı keşfe çıkmanın bende yarattığı olumlu enerjiyi sizlere de aktarmak istiyorum. Haydi ruhunuzu benimle yollara bırakın. :)

  • Sayfamı Beğen

Yeni yazılarımdan anında haberdar olmak için üye ol!

  • Keşfet

4 Gün 4 Stat Turu Yazımı Okumak İçin Hemen Tıkla