Rijksmuseum

Rijksmuseum

Rijksmuseum yani Hollanda ulusal müzesi, Hollanda’nın aynı zamanda en büyük müzesi. 1800’de kapılarını sanat galerisi olarak açmış. Ve o dönemden günümüze uzanan aşırı ilgi çekici eserler sergileniyor burada. Hollanda Ortaçağ sanatına dair epey bir fikir sahibi olmak istiyorsanız kesinlikle gezmelisiniz.

Adres: Museumstraat 1 1071 XX Amsterdam

 

Nasıl gidilir?

Merkez istasyonundan veya Vondelpark’ın bulunduğu Zuid bölgesinden buraya ulaşım aşırı kolay. Alternatifler şöyle;

  • Zuid İstasyonundan 5 numaralı tramvaya bin Rijksmuseum istasyonunda in.
  • Merkez istasyondan 2 veya 16 numaralı tramvaya bin Rijksmuseum  istasyonunda in.

Rijksmuseum

Van Gogh müzesi için yaptığım uyarıyı burada da tekrarlayacağım, sıra beklememek için biletinizi günü ve saati de seçerek online olarak önceden rezerve etmeniz daha mantıklı. Bilet sadece online olarak seçtiğiniz gün ve saatte geçerli oluyor. Bu arada müze haftanın her günü 09.00-17.00 arasında açık. Bilet ofisi saat 16.30’da kapanıyor.

Bilet fiyatları:

Yetişkin bilet fiyatı 17,5 eur, 18 yaş altı. I Amsterdam kart sahibi, Museummkart sahibi iseniz ücretsiz müzeyi gezebilirsiniz.

Rijkmuseum biletinizi online olarak müzenin resmi sitesinden satın alabilirsiniz.

  • İpucu 1: Müze Cuma, Cumartesi ve Pazar günleri 11.00-15.00 arasında aşırı kalabalık oluyor. İmkanınız varsa diğer gün ve saatleri tercih edin derim.
  • İpucu 2: Museumcard’a sahipseniz de o deli sıraya girmeden ücretsiz şekilde müzeyi gezebilirsiniz.
  • İpucu 3: Van Gogh müzesi, Rijkmuseeum, Stedelijik museum ve I Amsterdam işareti hatta Heineken müzesi birbirine çok yakın lokasyonda, hepsi de MuseumPlein bölgesinde. Vakit kazanmak için bu bölgeyi aynı güne sığdırmanızda fayda var. Van Gogh müze yazım için tıklayın.
  • İpucu 4: Amsterdam kanalları yazımda hem kanal turu hem de müze ziyaretlerini de içeren uygun tur fiyatları mevcut. Lovers firması bu paket turlardan sıkça düzenliyor. Kombin bilet alarak bütçeden tasarruf edebilirsiniz. Detaylı kanal turu yazım için tıklayın.

Amsterdam Gezilecek Yerler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Selam! Ben Çiğdem Ceylan

Futbol aşığı bir spor spikeriyim. Seyahat etmek benim için bir tutku. Dünyayı keşfe çıkmanın bende yarattığı olumlu enerjiyi sizlere de aktarmak istiyorum. Haydi ruhunuzu yollara bırakın. :)

Son vLoglar
Son Yazılar
İlgini Çekebilir
Sayfamı Beğen