Porto Gezilecek Yerler Listesi

Yokuşları, tepeleri, köprüleri, renkli binaları, Duoro nehri, muhteşem okyanus manzarası, Gaia ve Ribeira bölgeleri, lezzetli hamur tatlıları, şarap mahzenleri, fado ve elbette FC Porto taraftarları! 🙂 Enteresan bir şehir Porto. İnsanın içini kıpır kıpır ettiren cinsten! Lizbon’un başkent ritminden daha uzak, daha az turistik, daha tarihi… Porto gezilecek yerler listesi yazımda sevdiğim yerleri sıraladım. 🙂

1. Porto Katedralleri

Porto katedrallerinin tarihleri ve mimarilerine hayran kalın.

Detaylı bilgi için tıkla!

porto katedralleri porto gezi rehberi cigdem ceylan

2. Dom Luis Köprüsü ve Gaia

Dom Luis köprüsü Porto’nun Ribeira ve Gaia bölgelerini ayıran iki katlı muhteşem bir köprü. Altınızda Douro nehri, arkanızda Ribeira, önünüzde ise Gaia bölgesi!

Detaylı bilgi için tıkla!

3. Estádio do Dragao Stadı

LA LA LA LA LA LA LA LA LA LA LA LA LA LA LA! FORÇA PORTO ALLEZ, FORÇA PORTO ALLEZ! Bir dönem Jardel, Hulk, Carvalho, Villas-Boas gibi isimlerle yıldız fabrikası diye anılan FC Porto’nun yıldızı her ne kadar eskisi gibi parlamasa da muhakkak görülmeye değer bir stat. Nam-ı diğer ejderha stadının ismi bile korkutucu bence! Dışarıdan mimarisi çok modern ve farklı olan bu stadın, tribünleri de oldukça görkemli.

Detaylı bilgi için tıkla!

4. Braga

Porto gezi planımı yaparken aklıma ilk düşen rota Braga olmuştu. 🙂 Bom Jesus Monte muhteşem!

Detaylı bilgi için tıkla!

5. Porto sokaklarında kaybol

Porto’nun İstanbul’a benzediği ile ilgili birçok gezi notu okusam da kendi gözlerimle görünce yine de şaşırdım çünkü Porto görmeye alışkın olduğum kuzey ve orta Avrupa şehirlerinden çok farklıydı.

Detaylı bilgi için tıkla!

6. Portekiz kahvelerini tadın

Porto’da kahve meselesi oldukça ucuz ve aşırı lezzetli. Benden söylemesi! “Peki Porto’da bu leziz kahveleri nerede içeriz Çiğdem?” dediğinizi duyar gibiyim. Açılın lütfen, ben bir kahve bağımlısıyım. 🙂 Size yol göstermek için buradayım.

Detaylı bilgi için tıkla!

Detaylı Porto Gezi Rehberim için tıkla!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Selam! Ben Çiğdem Ceylan

Futbol aşığı bir spor spikeriyim. Seyahat etmek benim için bir tutku. Dünyayı keşfe çıkmanın bende yarattığı olumlu enerjiyi sizlere de aktarmak istiyorum. Haydi ruhunuzu yollara bırakın. :)

Son vLoglar
Son Yazılar
İlgini Çekebilir
Sayfamı Beğen