Madrid Konaklama Yeme İçme Ulaşım

Madrid ‘de hostelde konakladığınızı, önerdiğim yeme içme önerilerini uygulayıp, toplu taşıma kullandığınızı varsayarsak önerdiğim günlük bütçe konaklama dahil 90 eur. 50 eur konaklama, 30 eur yeme içme ve 10 eur ulaşım. Bütçe tavsiyelerime uyarak bu rakamı aşağı çekebileceğiniz gibi, daha konforlu konaklama ve restoranda yeme içme gibi seçeneklerde günlük bütçenizin siz fark etmeden tavan yapabileceğini unutmayın.

Konaklama

Madrid’de birçok konaklama seçeneği mevcut. 3 yıldızlı bir otelde konaklamanın fiyatı yaklaşık 75 eur’dan başlıyor. 5 yıldızı otellerde konaklamanın ortalama fiyatları da 150 eur’dan başlıyor ve yukarılara doğru devam ediyor. Turistik bölgelere yakın olan merkezi bölgede konaklama diğer bölgelere göre daha pahalı. Apart oteller de ayrı bir seçenek. Fiyatlar otellerden daha ucuz, Madrid’de gecelik 50-55 eur’a apart otel bulabilirsiniz. Apartman daireleri sevenler için de Madrid’de birçok seçenek var. Madrid merkezde bir daireyi günlük 75 eur‘dan kiralayabilirsiniz. Gençlik hostelleri, öğrenciyseniz ve maceracı bir ruha sahip gezginseniz tam sizlik. Madrid’de yatakhanede bir yatak yaklaşık 15 eur civarında. Ayrıca şehrin merkezinde yaklaşık 50-60 eur’a özel odalı ve ortak banyolı temiz bir hostelde kanaklamanız da mümkün. Tavsiyelerim için haydi detaylı Madrid konaklama rehberime!

Yeme içme

Madrid denince benim aklıma gelen ilk lezzetler elbette ki önce Tapas, sonra Huevos Rotos ve Churros. Çok çok farklı çeşidi olan tapas, Katalan sofrasında mezelere verilen isim. Tapas fiyatları kullanılan malzemeye göre 2,5-5 eur arasında değişiyor. Churros’u da bilirsiniz, sıcak çikolataya batırılarak yenen bir tür kızarmış hamur tatlısı. Churros’ların fiyatı ise 3,5-4 eur civarında. “Huevos Rotos ne peki?” derseniz o da İspanyol zeytinyağında kızartılmış ve deniz tuzu ile fırında pişirilmiş taze patates! Paelle’yı da unutmayalım tabi. Madrid’in paellaları da oldukça meşhur. Paella İspanya’nın meşhur tavuk, deniz ürünleri veya tavşan eti ile hazırlanmış pilavı. Paellar’ların fiyatları da 20-40 eur arasında değişiyor! Tavsiyelerim için buyrun detaylı Madrid yeme içme rehberime!

Ulaşım

Madrid havaalanından şehir merkezine ulaşım ziyaret ettiğim bazı Avrupa şehirlerine göre epey kolay. Birkaç seçeneğiniz var. En pratiği ama en pahalısı taksi. Taksi kullanırsanız yaklaşık 25-30 eur ödemeniz gerekir. Otobüs veya metro tercih ederseniz kişi başı 1,5 eur’a 30 dakikada Madrid’in merkezine ulaşabilirsiniz. Madrid şehir içi ulaşım açısından epey hareketli ve gelişmiş bir şehir. Metro ve otobüs durakları çok yaygın. Kişi başı tek yön bilet fiyatları 1,5 eur. Birçok ulaşım ipucundan bahsettiğim detaylı Madrid ulaşım rehberim için tıklayın.

Detaylı Madrid Gezi Rehberim için tıkla!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Selam! Ben Çiğdem Ceylan

Futbol aşığı bir spor spikeriyim. Seyahat etmek benim için bir tutku. Dünyayı keşfe çıkmanın bende yarattığı olumlu enerjiyi sizlere de aktarmak istiyorum. Haydi ruhunuzu yollara bırakın. :)

Son vLoglar
Son Yazılar
İlgini Çekebilir
Sayfamı Beğen