Madrid Konaklama Rehberi

Madrid’de birçok konaklama seçeneği mevcut. Madrid konaklama rehberi ile sizlere ucuz konaklamanın yollarını anlatacağım. 🙂 Haydi buyrun!

Oteller

3 yıldızlı bir otelde konaklamanın fiyatı yaklaşık 75 eur’dan başlıyor. Neredeyse tüm blog yazılarımda söylediğim gibi burada da aynı şeyi tekrarlayacağım. Avrupa’da 3 yıldızlı konaklamalar epey iyi standartlar içeriyor. Kalmaktan çekinmeyin derim. Gereksiz yere 5 yıldızlı oteller servet ödemeyin hele ki kısa süre kalacaksanız. Çok yıldızlı otellerde konaklamanın ortalama fiyatları da 150 eur’dan başlıyor ve epey yukarılara doğru devam ediyor.

Apart Oteller

Apart oteller, otellere göre ucuz bir seçenek. Uyandırma servisi, odanızda servis edilen kahvaltı, resepsiyon ve çamaşırhane hizmeti gibi ek hizmetlere en az otel kadar sahip olabilirsiniz apart otellerde de. Apartlar hep birlikte konaklamak isteyen aileler veya iş seyahatinde olanlar için özellikle uygun. Fiyatlar otellerden daha ucuz, Madrid’de gecelik 50-55 eur’a apart otel bulabilirsiniz.

Apartman Daireleri

Apartman daireleri sevenler için de Madrid’de birçok seçenek var! Apartman daireleri, kendi yemeklerinizi hazırlayabileceğiniz, içi eşyalı ve kendinizi evinizde hissedeceğiniz başka bir konaklama şekli. Madrid merkezde bir daireyi günlük 75 eur‘dan kiralayabilirsiniz. Bu konaklama tipini şehirlerde daha uzun süre konaklayacak olanlar tercih eder genelde çünkü haftalık veya aylık fiyatlar otellerden daha ucuza gelir. Madrid’de apartman dairelerinde konaklamaya haftalık yaklaşık 450 eur, 1 ay için içinse yaklaşık 1,295 eur ödersiniz.

Hosteller

Hostellerde 8-15 kişilik yatakhanelerde veya ortak banyolu ama özel odalarda konaklayabilirsiniz. Gençlik hostellerindeki konaklamalar genelde tavsiyeler ve gençlerin deneyimleri üzerine kulaktan kulağa yayılır. 🙂 Öğrenciyseniz ve maceracı bir ruha sahip bir gezginseniz tam sizlik. 🙂 Bu hosteller epey de ucuz oluyor, Madrid’de bir yatakhanede gecelik kiralayacağınız bir yatak yaklaşık 15 eur civarında. Diğer gezginler ve öğrencilerle tanışmak için de iyi bir seçenek bu konaklama çünkü diğer sakinlerden şehirde neler olup bittiği hakkında bir sürü bilgi elde edebilirsiniz. 🙂

Hostellere son zamanlarda kanım ısındı! 🙂 İlk başlarda bu konaklama tipine epey mesafeli yaklaşan ben son yıllarda ortak banyolu ama özel odalı hostelleri tercih etmeye başladım. Aslında özel odalı hosteller otele benzer bir tarzda ama daha ucuz, çünkü hostellerde de yatak odası ve banyo için ödeme yaparsınız, ancak birebir aynı hizmetleri almazsınız. TV, havlular ve nevresimler genelde hostelde ücretsiz temin edilir ama pek çok hostelde örneğin kahvaltı sunmaz veya özel bir banyonuz olmaz. Şimdiye kadar kullandığım ortak banyoların tamamı aşırı temizdi, benden söylemesi. 🙂  Madrid’de merkezde özel odalı bir hostel’e gecelik yaklaşık 40-50 eur ödersiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Selam! Ben Çiğdem Ceylan

Futbol aşığı bir spor spikeriyim. Seyahat etmek benim için bir tutku. Dünyayı keşfe çıkmanın bende yarattığı olumlu enerjiyi sizlere de aktarmak istiyorum. Haydi ruhunuzu yollara bırakın. :)

Son vLoglar
Son Yazılar
İlgini Çekebilir
Sayfamı Beğen