Madrid Gezilecek Yerler Listesi

Madrid! Barselona kadar cıvıl cıvıl değil sanıyorsunuz ama yanılıyorsunuz. 🙂 Madrid de bir o kadar yaşanılası ve büyülü bir şehir! Madrid gezilecek yerler listesi ’nde hepsini anlattım. Sıcacık, turistik ve hareketli bir Avrupa şehri burası. Etrafınızda “Madrid’de bir şey yok yaaa, bildiğin taş yığını!” diyenlere sakın aldırmayın. Hatta üzülün onlara. 🙂 Her an tarihi bir sokağından Flamenko tınısının yükselebileceği, mis gibi tapas kokularının sizi sizden alacağı bu hayal şehri sakın ıskalamayın ve hemen rotanıza alın. 🙂

1. Plaza Mayor

Plaza Mayor turistler ve yerli halk arasında da epey popüler olan bir kent meydanı. Karşınıza çıkacak bina o kadar görkemli ki, renk ve mimarisinden gözlerinizi alamayacağınızın garantisini şimdiden size veriyorum. 🙂

Daha detaylı bilgi için tıkla!

2. Santiago Bernabéu Stadyumu

Hala Madrıd! Y Nada Mas! Ve işte Franco’nun Santiago Bernabeu Yeste’ye “Bana dev bir uyku tulumu yapın” emriyle inşa edilen Santiago Bernabeu stadı! Bu stadyum turunu mutlaka yapmalısınız!!!

Daha detaylı bilgi için tıkla!

3. El Retiro Park

Parkları sevdiğimi artık tekrarlamayacağım, bilmiyorsanız ayıp yani! 🙂 El Retiro Park, nam-ı diğer Parque del Buen Retiro, Madrid’in en büyük parklarından biri.

Daha detaylı bilgi için tıkla!

4. Madrid Kraliyet Sarayı

Royal Palace of Madrid, yani Kraliyet Sarayı Madrid’in en önemli turistik mekanlarından biri! Bu meydanın bulunduğu tepede göreceğiniz Madrid manzarası müthiş!

Daha detaylı bilgi için tıkla!

5. Prado Müzesi

Prado müzesi Madrid’in ünlü ulusal sanat müzesidir. Meraklısıysanız muhakkak gezin çünkü bu müzede 12. yüzyıldan 20. yüzyıla kadar uzanan İspanyol sanatının ve kraliyet ailelerinin en iyi koleksiyonları sergileniyor.

6. Puerta del Sol

Sol Meydanı Madrid’de epey ünlü! Dolayısı ile fazlaca kalabalık ve her daim canlı. Mağazalar, kafeler, sokak sanatçıları ve turistler bu meydanda fazlaca rastlayacağınız dört şey. 🙂

Detaylı Madrid Gezilecek Yerler rehberim için tıkla!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Selam! Ben Çiğdem Ceylan

Futbol aşığı bir spor spikeriyim. Seyahat etmek benim için bir tutku. Dünyayı keşfe çıkmanın bende yarattığı olumlu enerjiyi sizlere de aktarmak istiyorum. Haydi ruhunuzu yollara bırakın. :)

Son vLoglar
Son Yazılar
İlgini Çekebilir
Sayfamı Beğen