Madame Tussauds Amsterdam

Madame Tussauds Amsterdam

Madame Tussauds Amsterdam, dünyaca ünlü balmumu heykeli müzesinin Amsterdam şubesi, tam da Dam meydanının göbeğinde. Dam Meydanı’nın hemen yanındaki Peek & Cloppenburg Binası’nda.

Lady Gaga, Rafael Nadal, Einstein, Prenses Maxima, Kraliçe Beatrix, Angelina Jolie, George Clooney, Brad Pitt, David Beckham, Ronaldinho, Messi, Rafael van der Vaart ve James Bond müzede balmumu heykeli olan ünlü isimlerden sadece birkaçı.

İçeride herhangi şehirde gireceğiniz Madame Tussauds müzesinden çok da farklı bir atmosfer yok ama, bir noktadan Dam Meydanı’nı izleyebileceğiniz şu güzel pencere için bile değer. Gerisi klasik Madame Tussauds müzesi, yani gayet başarılı ve gezmesi keyifli.

madame tussauds amsterdam

Yetişkin: 19,5 eur (online), 23,5 eur (bilet ofisi fiyatı), biletler alındığı gün herhangi bir saatte geçerli. Madame Tussauds Amsterdam biletlerinizi bu linkten satın alabilirsiniz.

Eğer sabah 11.30’dan önce, akşam 18.00’den sonra gelirseniz daha avantajlı, online bilet alıp 18 eur ödersiniz. (Çok mantıklı.) Bilet ofisi fiyatı yine aynı yani 23,5 eur.

Ben bu müzeye gittiğimde kombinlemiştim biletimi, siz de bence öyle yapın. Madame Tussauds+Amsterdam Dungeun bileti alırsanız tam 17 eur kar ederek 26 eur’a ikisini birden gezebilirsiniz. Tabi bu online fiyatı. Oraya gittiğimde alırım derseniz fiyat 46 eur! Biletler alındığı günden itibaren 1 ay geçerli.

Amsterdam Dungeon nedir diyenler için, diğer müzeler yazım için tıklayın.

Daha fazla şeyi kapsayan biletler de var. “Ben hem Madame Tussauds, hem Amsterdam Dungean’ı gezmek, hem de kanal turu yapmak isterim” diyorsanız toplam 42,5 eur ödeyeceksiniz (bence çoook mantıklı). Tabi bu online fiyatı. Bilet ofisinden alırsanız tam 63 eur bayılırsınız! Biletler alındığı günden itibaren 2 ay geçerli.

İpucu: Online satın aldığınız biletlerinizi print etmenize gerek yok, telefonunuzdaki mobil bileti girişte göstermeniz yeterli.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Selam! Ben Çiğdem Ceylan

Futbol aşığı bir spor spikeriyim. Seyahat etmek benim için bir tutku. Dünyayı keşfe çıkmanın bende yarattığı olumlu enerjiyi sizlere de aktarmak istiyorum. Haydi ruhunuzu yollara bırakın. :)

Son vLoglar
Son Yazılar
İlgini Çekebilir
Sayfamı Beğen