Lizbon Konaklama Rehberi

lizbon konaklama rehberi cigdem ceylan lizbon gezi rehberi

Lizbon küçük bir şehir değil. Bu yüzden bu şehre bir seyahat planlıyorsanız bölge seçiminde zorlanabilirsiniz. Lizbon Konaklama Rehberi size çok yardımcı olacak eminim. 🙂 Özellikle de şehirde kısıtlı bir vaktiniz var ise. Ama merak etmeyin, şehir düzenli ve turistik bölgeler birkaç kompakt alanda toplanmış durumda. Graça, Baixa, Belem, Bairro Alto ve Alfama şehrin merkezi bölgeleri. Bu bölgelerde konaklarsanız Lizbon’un tarihi ve simge yapılarına yürüyerek kolayca ulaşabilirsiniz. Baixa özellikle kafelerin yoğunlukta olduğu bir bölge, Bairro Alto daha bohem bir yer ve gece hayatı ile ünlü. Alfama ise Lizbon’un en tarihi bölgelerinden biri. Otel fiyatları bu merkezi bölgelerde 60-120 eur arasında değişiyor.

lizbon konaklama rehberi cigdem ceylan lizbon gezi rehberi

Bana kalırsa mutfak ve özel banyosu olan mobilyalı bir apartman dairesinde kalmak otele göre daha mantıklı. Lizbon şehir merkezinde 45-60 eur arasında değişen fiyatlara gecelik bir daire kiralayabilirsiniz. Rua Barracas caddesi üzerindeki Le Flat’ı tavsiye ederim. Şehrin simge yapılarına hem yakın hem de fiyat oldukça uygun.

Lizbon şehir merkezinde 40-100 eur arasında bir fiyata hostelde gecelik özel bir oda kiralamak da ayrı bir seçenek. Rua Horta caddesindeki Chiado 44 favorim.  Puanı da epey yüksek. Çift kişilik balkonlu bir odayı tavsiye ederim size. Fiyatı gecelik 70 eur civarında. Merkezdeki hostellerin atmosferini severim. Hostel personelleri genelde çok sıcakkanlı oluyor. Birçok yerelle sohbet etme fırsatı elde edip ucuza konaklıyorum buralarda. Hostelleri son zamanlarda otellere tercih etmemin sebepleri bu atmosfer zaten. Ben genelde özel bir banyosu olan kendime ait bir oda tutuyorum. Siz 8 kişilik bir yatakhane de de konaklarım derseniz kişi başı 10-15 eur gibi bir ücrete de konaklayabilirsiniz.

“Yok ben illa lüks bir otelde konaklayacağım.” derseniz Hotel Avenida Palace güzel bir alternatif. Otel 5 yıldızlı ve gecelik konaklama fiyatı 230 eur.

Lizbon ulaşım ve yeme içme rehberim için tıklayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Selam! Ben Çiğdem Ceylan

Futbol aşığı bir spor spikeriyim. Seyahat etmek benim için bir tutku. Dünyayı keşfe çıkmanın bende yarattığı olumlu enerjiyi sizlere de aktarmak istiyorum. Haydi ruhunuzu yollara bırakın. :)

Son vLoglar
Son Yazılar
İlgini Çekebilir
Sayfamı Beğen