Kopenhag Gezilecek Yerler Listesi

Vikingler ve Vikinglerin çağına, Nordik tarihine benim gibi meraklıysanız gelmeniz gereken ilk yer Danimarka Kopenhag! Aşırı düzenli sokakları, tarihi binaları, sanat ve sanatçılarına sahip çıkan toplumu, yemyeşil park ve bahçeleri, huzurlu ve hemen hemen her yıl dünyanın en mutlu insanları seçilen halkı ile Kopenhag favori şehirlerimden biri. 🙂 Kopenhag gezilecek yerler listesi ‘nde muhteşem minimalist yaşam tarzını, düzeni, medeniyet ve hayat kalitesini Kopenhag’da göreceksiniz.

1. Stroget Caddesi

Stroget, Kopenhag’ın en turistik ve işlek caddesi. Mağazalar, kafeler ve restoranları ile ünlü. Sağanak yağış eşliğinde elimde şemsiyem ile boydan boya gezdiğim Stroget, o kadar güzeldin ki… 🙂

2. Nyhavn

Kopenhag rotanızın ilk sırasında olması gereken liman bölgesi Nyhavn renkli binaları ve sıra sıra kafeleri ile ünlü. Gözlerimi kapadığımda Vikingler dönemindeki ticari bir liman, denizcilerin konakladığı ve barları ile ünlü kalabalık bir bölge canlanıyor gözümde. 🙂

3. Kopenhag Çağdaş Sanat Merkezi

Nikolaj Kunsthal bir kilise görünümünde ancak burası kentin çağdaş sanat sergi alanı. Dışarıda, ‘Ben kilise değilim’ yazan bir tabela bile var. 🙂 Eski kilisenin uzun çanı, Nikolaj Plads ve Lille Kirkestraede üzerinden çok güzel fotoğraflar veriyor.

Kopenhag turu cagdas sanat merkezi cigdem ceylan

4. Kopenhag Belediye Binası

Københavns Rådhus ve bulunduğu meydan Kopenhag turunuzun başlangıç noktası olsun. Çünkü hem binanın mimarisi çok hoş, hem de meydan, Stroget caddesi ve Tivoli bahçelerine oldukça yakın.

kopenhag turu belediye binasi

5. Kopenhag kiliselerini keşfet

The Marble Church, Church of Our Lady, Church of Our Saviour, Grundtvig’s Church, St. Alban’s Church, tarihleri ve mimarileri ile Kopenhag’ın en önemli ve dikkat çekici kiliseleri. Her yapının kendine özgü bir tarzı ve özelliği var. Muhteşem!

Kopenhag turu kiliselerini kesfet cigdem ceylan

6. Kopenhag kahvelerini keşfet

Nordik kahvelere bayılırım! Kopenhag, bırakın İskandinav bölgesini, dünyanın da en çok kahve tüketilen şehri. Kahve kültürü acayip burada! Kahveler de çok lezzetli. The Coffee Collective ve Risteriet favori kafelerim. 🙂

Kopenhag turu kahveleri cigdem ceylan

Detaylı Kopenhag Gezilecek Yerler rehberim için tıkla!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Selam! Ben Çiğdem Ceylan

Futbol aşığı bir spor spikeriyim. Seyahat etmek benim için bir tutku. Dünyayı keşfe çıkmanın bende yarattığı olumlu enerjiyi sizlere de aktarmak istiyorum. Haydi ruhunuzu yollara bırakın. :)

Son vLoglar
Son Yazılar
İlgini Çekebilir
Sayfamı Beğen