Carrer de Milans ve Carrer del Bisbe

barselona gezilecek yerler

Carrer Del Bisbe

Bu sokak aslında Barcelona’nın Gotik bölgesini keşfe çıkmaya ilk başlamanız gereken nokta. Kafanızı yukarı kaldırın lütfen. 🙂 Bu çarpıcı Neo-Gotik köprüye hayran kalacağınıza eminim! Göreceğiniz köprünün manzarası kadar hikayesi de çok ilginç yahu! Burası 1928 yılında mimar Joan Rubió i Bellver tarafından inşa edilmiş.

barselona gezilecek yerler

Mimarın hedefi, bölgedeki baskın Gotik üsluptan ilham alarak bir dizi yeni bina inşa etmekmiş aslında, ancak o dönemde devlet yönetimi sadece Piskopos Köprüsü’nün yapımını onaylamış! Karardan epey bir hayal kırıklığına uğramış mimar ve herhalde o psikoloji ile köprüde hançerle gizlenmiş bir kafatası oluşturmuş! Efsaneler der ki, köprünün altından geçip de bu kafatasını fark edenler, kötü ve şeytani bir büyünün etkisine girermiş. Ben köprü altından birkaç kez geçtim ve girmedim. 🙂 İyi şanslar. 🙂

carrer del bisbe

Carrer De Milans

Dikkat dikkat Barselona’da ki en ilginç sokaklarından birindeyiz şuan. Şehrin Gotik bölgesindeki bu sokak size sıradan görünebilir ama o avlumsu minik meydana gelince benim için kafanızı yukarı kaldırın lütfen. 🙂 Barselona’nın gizli kalmış bu manzarası bence müthiş. Manzaralara hep tepeden bakmaya alışmışız. Dipten gördüğünüz şu manzarayı muhakkak resmedin. 🙂

CARRER DE MILANS cigdem ceylan

Buyrun bu da benim bizzat büyülenirken çektiğim video. 🙂

Carrer de Milans – Carrer del Bisbe’yi tanıdık. Peki bu bölgede neler var, öğrenmek için Barselona Gotik Bölgesi yazım için tıklayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Selam! Ben Çiğdem Ceylan

Futbol aşığı bir spor spikeriyim. Seyahat etmek benim için bir tutku. Dünyayı keşfe çıkmanın bende yarattığı olumlu enerjiyi sizlere de aktarmak istiyorum. Haydi ruhunuzu yollara bırakın. :)

Son vLoglar
Son Yazılar
İlgini Çekebilir
Sayfamı Beğen