Brüksel Konaklama Rehberi

bruksel konaklama rehberi

Brüksel’de konaklama önceki yıllara göre epey arttı. Şehre gelen turist sayısının arttığını düşünüyorum çünkü özellikle bu ay Brüksel’i ziyaretimde sonbahar olmasına rağmen (Ekim 2018) merkezde adım atacak yer yoktu kalabalıktan. 🙂 Yani bu durum bence fiyatlara da yansımış durumda. Eğer Brüksel’e ilk gidişiniz ise Grand Place civarında konaklamanızı tavsiye ederim. Ben ilk seferimde merkezden 1,5 km uzaklıkta kalmıştım. Huuff. 🙂 Ne pişman oldum ama. Ha babam yürüdüm otele. Çok gereksiz. 🙂 Brüksel konaklama rehberi ile size bazı alternatifler derledim. Bizzat hepsinde kaldım ve tecrübe ettim. Siz olumsuz bir deneyim yaşarsanız sorumluluk almıyorum. 🙂 Ama şunu söyleyeyim ben bu otellerden gayet memnun kaldım. Tavsiye ederim. 🙂

1. Ibis Hotel Brussels off Grand’Place

Zincir bir otel. Brüksel’in merkez noktalarından biri olan Grasmarkt’da. Grand Place’nin hemen arkası. Ibis’de bir gece konaklamanın bedeli yaklaşık 125 eur. Gittiğim her Avrupa şehrinde bu zinciri tercih etmeye çalışırım. Fiyat ne çok yüksek ne çok düşük. Ama hizmet kalitesi hep çok iyi. Size vadettiğini fazlasıyla veriyor olacak. Otelin 3 yıldızına bakmayın. Avrupa’nın 3 yıldızı bizim standartlarımıza göre epey yüksek.

2. Hotel The Moon

Ibis’in hemen çaprazında. Yani Grand Place’e 1 dakikalık yürüme mesafesinde. 2 yıldızlı bir otel. Çok lüks bir hizmet beklemeyin ama kısa süreli kalacaksanız mutlaka tercih edin. Geceliği yaklaşık 80 eur. Grand Place civarındaki otellere göre fiyat epey uygun.

3. Hotel Mozart

Bir gecelik konaklama bedeli yaklaşık 120 eur. 3 yıldızlı olan bu otel merkeze yaklaşık 500 m uzaklıkta. Rue Marche Aux Fromages caddesinde. Bu fiyata genelde güzel bir kahvaltı da dahil oluyor. 🙂

4. NH Collection Brussels Centre

Kalite fiyat oranına bakarsak oldukça uygun olduğunu söyleyebilirim. Merkeze yakın mesafede, yaklaşık 500-600 m uzaklıkta olan bu otelde gecelik yaklaşık 120 eur’a konaklayabilirsiniz. Üstelik bu otel epey lüks, 4 yıldızlı bir otel. Boulevard Adolphe Max caddesi üzerinde.

Peki Çiğdem yok mu daha ucuz alternatifler derseniz, olmaz mı? Elbette var. 🙂 Hostel seçenekleri de her zaman bir tercih. Merkezden 1 km uzaklıktaki hostellerin fiyatı Brüksel’de yaklaşık 50 eur civarında. Veya merkezden yine 1 km uzaklıktaki otellerde de 50-60 eur’a konaklamanız mümkün. Zamanınız bol ise öyle yapın. Hem gezmiş olursunuz, hem de paradan tasarruf edersiniz. 1 km için neredeyse 15-20 dakika yürümeniz gerekecek. Bu arada ben ne hostel ne de otel severim, ben kendime ait bir apartman dairesinde konaklamak isterim Çiğdem derseniz, ona da tamamım. 🙂 Grand Place’e yakın apartman dairelerini gecelik yaklaşık 70 eur’a kiralayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Selam! Ben Çiğdem Ceylan

Futbol aşığı bir spor spikeriyim. Seyahat etmek benim için bir tutku. Dünyayı keşfe çıkmanın bende yarattığı olumlu enerjiyi sizlere de aktarmak istiyorum. Haydi ruhunuzu yollara bırakın. :)

Son vLoglar
Son Yazılar
İlgini Çekebilir
Sayfamı Beğen