Brugge Patates Kızartması Rehberi

brugge yeme icme rehberi

Patatates Kızartması Sevenler Buraya! 🙂

Belçika patatesleri acaba neden bu kadar lezzetli diye düşünürken ufak çaplı bir araştırma yapmıştım. Belçikalıların patatesleri kendilerine has bir pişirme teknikleri var. Patatesler iki kere kızartılıyormuş! İlkinde patateslerin içi yumuşak olsun diye yağa çiğ olarak atılıyor. Yağdan alıp soğumaya bırakılıyormuş. Sonra da daha kızgın bir yağa atılarak bu sefer çıtır çıtır altın rengi bir görünüm almaları sağlanıyormuş. İlginç! 🙂 Gelelim bu leziz patates kızartmalarını yiyebileceğiniz mekanlara.

1. Chez Vincent

Brugge şehrindeki en turistik mekanlardan biri. Ama Avrupa’da bir mekanın turistik olması onu daha az kaliteli veya daha pahalı yapmıyor. Onay veriyorum, buraya muhakkak gidin. 🙂 Patatesler çok çok çok lezzetli. Özellikle dana burger favorim. Böyle bir tat yok! 🙂 Onlarca çeşit sor var. Yaklaşık 1 eur’a satılıyor soslar. Hannibal sos favorim. 🙂 Küçük külah patates 2,5 eur. Hamburgerler ise yaklaşık 6 eur civarında.

Adres: Sint-Salvatorskerkhof 1

2. Frituur Shana

Markt meydanının hemen ortasında minik bir minibüs burası. O kadar sevimli ki, bu kadar küçük bir yerin içinden bu kadar lezzetli kokular nasıl gelebiliyor diyebilirsiniz. Haklısınız. 🙂 Bu arada minibüs falan demeyin, gördüğüm kadarı ile içerisi bayağı hijyenik. Ben gönül rahatlığı ile bu patatesçide bol bol kilo almıştım. 🙂 Tavsiye ederim! Küçük boy patates külahı 3,5 eur. İçeride onlarca çeşit sos, atıştırmalıklar ve burgerler var. Fiyatlar ortalama 2,5-5 eur arası. Ucuz ve lezzetli, daha ne olsun? 🙂

Adres: Markt 8000

3. Frituur Walpleintje

Bu minicik mekan çok sevimli ve şirin. Patatesleri zaten anlatmaya gerek yok. 🙂 Hamburgerler ve soslu biftek de bir harika. Yolunuz düşerse muhakkak uğrayın. Markt Meydanına 10 dakika uzaklıkta.

Adres: Walplein 19

brugge yeme icme rehberi

4. Friterie 1900

Direk Markt meydanının göbeğinde. Çok uzaklaşmak istemeden karnımı hemen şu meydanda doyurayım derseniz doğru bir seçim. Patatesler ve soslar çok leziz. Özellikle kipkorn ve balık burgeri öneriyorum. Çok ucuz bir fiyata bu restoranda karnınızı doyurabilirsiniz.

Adres: Markt 35

5. Chips & Dips

Grote Markt meydanındaki bu patatesçi gece geç saatlere kadar açık. Soslar ve patatesler çok lezzetli. Özellikle white curry sosu benim favorim. Kipkornlar da çok lezzetli. Gece geç saatte burada kendinizi kaybedebilirsiniz. 🙂 Benden söylemesi.

Adres: Grote Markt 8000

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Selam! Ben Çiğdem Ceylan

Futbol aşığı bir spor spikeriyim. Seyahat etmek benim için bir tutku. Dünyayı keşfe çıkmanın bende yarattığı olumlu enerjiyi sizlere de aktarmak istiyorum. Haydi ruhunuzu yollara bırakın. :)

Son vLoglar
Son Yazılar
İlgini Çekebilir
Sayfamı Beğen