Brugge Konaklama Rehberi

Brugge’da konaklamanın bedeli evet çok da ucuz sayılmaz. Özellikle şehrin ana meydanları olan Markt ve Burg bölgesinde konaklamanın maliyeti diğer bölgelere göre biraz daha yüksek. Ama kısıtlı bir vaktiniz var ise ve şehir içi ulaşımında fazla vakit kaybetmek istemiyorsanız merkezde konaklamak ulaşım maliyetini de düşününce daha mantıklı. Brugge şehrinin bu tarihi merkezinde yüksek yıldızlı bir otelde konaklamanın bedeli gecelik yaklaşık 100-150 eur. Yıldız sayısına göre de tabi fiyatlar artış gösteriyor. 80-90 eur‘ya merkezde 2 yıldızlı oteller de bulmanız mümkün.

Brugge şehrinde ucuz konaklamanın yolu yok mu derseniz tabi ki var! Hostel’lerin ve şehir merkezine uzak bazı otellerin fiyatları gecelik yaklaşık 40-50 eur civarında. Bu noktada birkaç yer önerebilirim sizlere;

Snuffel Hostel: Şehrin merkezi noktalarından Ezelstraat üzerinde ve bir gecelik konaklamanın bedeli özel odada yaklaşık 50 eur. Hostel puanı da epey yüksek.

B&B Tripel B: Yine merkezi noktalardan biri olan Waalsestraat üzerinde. Özel banyolu çift kişilik oda gecelik yaklaşık 50 eur civarında.

Hotel ‘T Roodhof: Brugge şehrinin biraz dışında konaklamak ve şehrin etrafını da keşfetmek isterseniz size bu iki yıldızlı oteli önerebilirim. Merkeze tren ile 1 saatlik mesafede. Çift yataklı oda fiyatı yaklaşık 48 eur.

Charlie Rockets Youth Hostel: Merkezde bulunan bir hostel daha. Çift kişilik odada bir gecelik konaklama bedeli yaklaşık 55 eur.

Evet Brugge’da konaklamanın bedeli birçok Avrupa şehrine göre yüksek çünkü şehir turistlerin çok ilgisini çekiyor. Her yıl çok fazla sayıda turist bu şehri ziyaret ediyor. Bu sebeple rezervasyonlarınızı birkaç ay önceden yaptırmanızı tavsiye ederim. Brugge her mevsim güzel bir şehir. Haziran-Ağustos döneminde konaklama fiyatları epey yüksek olabiliyor. Ekim-Kasım aylarında nispeten daha ucuza oda bulabiliyorsunuz. Sonbahar ve kış aylarında da Brugge şehrini ziyaret ettim. Her daim masalsı şehir. O sebeple illa yazın buraya gelmeniz gerektiğini düşünmeyin.

Ben en son şehrin en merkezi konumlarından birindeki Hotel Notre Dame’da konaklamıştım. Kesinlikle tavsiye ederim, temiz ve personeli oldukça ilgili bir otel. Gecelik konaklama bedeli ise Kasım aylarında yaklaşık 81 eur. Brugge şehrinin ortalamasına göre oldukça iyi bir fiyat. Hele ki otelin merkezde olduğunu düşünürsek!

brugge konaklama rehberi

Ibis budget Brugge Centrum Station otelinde de konakladım. Ibis otellerini çok seviyorum. Zincir otel zaten, hemen hemen her Avrupa şehrinde standartları aynı, paranızın karşılığını kesinlikle alıyorsunuz. Gecelik fiyat yaklaşık 45 eur.

2 yıldızlı Hotel ‘t Putje ve 3 yıldızlı Hotel Koffieboontje de tarihi şehir merkezinde konakladığım iki otel. Evet gezmek isteyeceğiniz hemen hemen her yere çok yakınlar ama bence gereksiz pahalılar. Bu iki otelde konaklamanın gecelik maliyeti yaklaşık 125 eur. Bu arada yıldız sayılarına şaşırmış olabilirsiniz ama şaşırmayın. Avrupa’da otel standartları çok yüksek. 2-3 yıldızlıların çoğu bizdeki 4 yıldıza tekabül edebiliyor. Kalite ve hizmet açısından sorun yok ama dediğim gibi bütçe tasarrufu yapmak istiyorsanız yukarıdaki ilk önerilerime kulan verin derim. 🙂

brugge konaklama rehberi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Selam! Ben Çiğdem Ceylan

Futbol aşığı bir spor spikeriyim. Seyahat etmek benim için bir tutku. Dünyayı keşfe çıkmanın bende yarattığı olumlu enerjiyi sizlere de aktarmak istiyorum. Haydi ruhunuzu yollara bırakın. :)

Son vLoglar
Son Yazılar
İlgini Çekebilir
Sayfamı Beğen