Brugge Kanal Turu

brugge kanal turu

Beni biliyorsunuz şehirleri yürüyerek keşfetmeye bayılırım ama bazı şehirlerde bazı noktalar var ki, ancak kanallarda suyun üzerinde süzülürken görebiliyorsunuz. Brugge da bu şehirlerden biri! Brugge şehrini ziyaret ettiyseniz muhakkak tekne ile kanal turu yapmalısınız! Çünkü bu şehrin masalsı rengarenk tarihi binalarına ve şirin kanal manzaralarına bayılacaksınız. Buraya neden kuzeyin Venedik’i dendiğini kanalları tekne ile gezdiğinizde daha net anlayacaksınız. 🙂 Küçük taş köprülerin altından geçecek, nefis binaları çok net şekilde fotoğraflayabileceksiniz.

brugge kanal turu

Ne zaman tekne ile kanal turu yapabilirim?

Ben açık tekne ile kanal turu yapmıştım. Tekne gezileri yaklaşık 30 dakika sürüyor ve tekne sizin yürüyerek gidemediğiniz noktalara kadar ulaşıyor, meşhur tarihi binaların en yakınına kadar yanaşıyor. Tekneler, mart ayından ekim ayının sonuna kadar haftada 7 gün saat 10.00-17.00 arası çalışıyor. Yazın gittiyseniz burada tekne turu yapmadan sakın dönmeyin ayıp edersiniz. 🙂 Kış aylarında gidenler de üzülmesin, kışında Brugge şehrinin tadı ayrı bir güzel. Kanal tekneleri hava şartlarına bağlı olarak bazen kışın da çalışıyor. Denk gelirseniz ne ala. 🙂 Sarın atkınızı, takın berelerinizi, atlayın hemen bir tekneye. Muhteşem bak muhteşem, demedi demeyin. 🙂

Tekne Turunun fiyatı nedir?

Tekne turunun fiyatı kişi başı 8 eur, 4-11 yaş arası çocuklar için bilet fiyatı ise 4 eur. Minimum 20 kişilik bir grup halinde gittiyseniz kişi başı 7 eur’dan biletinizi alabiliyorsunuz. Yok biz daha kalabalığız derseniz, 30 kişi bir olup 240 eur ödeyerek grubunuza özel bir tekne kiralayabiliyorsunuz. Bu arada kredi kartı ile ödeme yapılmıyor, nakit kabul ediyorlar, bilginiz olsun.

Tekneler nereden kalkıyor?

Teknelerin kalkış noktası şu adres: Bootexcursies Gruuthuse, Nieuwstraat 11. Our Lady kilisesinin yanı diye ararsanız daha net bulursunuz. Bu arada teknelere bu adres dışındaki bir noktadan indi-bindi yapmak mümkün değil. Teknenin kaptanı İngilizce ve Almanca olarak tur boyunca Brugge kanalları ve tarihi taş köprüler ile ilgili bilgiler veriyor.

brugge kanal turu

Ortaçağ dönemine ait dokuları görmek benim için oldukça etkileyici idi. Aynı zamanda teknemizin kaptanı olan tur rehberimiz ise çok renkli bir kişilikti. 🙂 Bu tarz bir kaptana denk gelirseniz kanal turu daha da keyifli geçecektir. Yol boyunca Ortaçağ dönemine ilişkin birçok hikaye anlatıp bize şarkılar söyledi. Zaman zaman da yanımızdan bembeyaz ve asil asil süzülen kuğular geçti. Zaten kanal evlerinin manzarası müthiş, bir de teknedeyken burnunuza gelen o meşhur Belçika çikolatasının kokusu… Yüzümde bu kanal turundan sonra inanılmaz bir gülümseme vardı. 🙂 Muhakkak deneyimleyin! Mutlu turlar. 🙂

Bu arada kanalların tadını yürüyerek çıkarmak da müthiş, üstelik bedava. 🙂 Yürüyerek Brugge rehberim için hemen tıklayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Selam! Ben Çiğdem Ceylan

Futbol aşığı bir spor spikeriyim. Seyahat etmek benim için bir tutku. Dünyayı keşfe çıkmanın bende yarattığı olumlu enerjiyi sizlere de aktarmak istiyorum. Haydi ruhunuzu yollara bırakın. :)

Son vLoglar
Son Yazılar
İlgini Çekebilir
Sayfamı Beğen