Brugge Alışveriş Rehberi

brugge alışveriş rehberi

Brugge şehrini gezdim, dönüşte de sevdiklerime çam sakızı çoban armağanı hediyeler götüreyim derseniz doğru adrestesiniz. 🙂 Brugge’un neleri ünlüdür? Peki bu ürünler nereden ucuza alınır? Brugge alışveriş rehberi yazımda bunları açıklığa kavuşturacağız. Çeşit çeşit dantel ürünleri annelerimizin pek sevdiği şeylerdir bilirsiniz, Brugge şehrinin de dantelleri pek ünlü. Benim favorim ise dantel küpeler olmuştu. Brugge çikolataları, anahtarlıklar, magnetler, dekoratif ürünler, t-shirtler, şapkalar ve üzerinde Brugge yazan yüzlerce ufak hatıra eşyası. 🙂 Kendinizi mağazalarda kaybetmemeniz için birkaç hediyelik dükkan önerim olacak sizlere.

1. Chocolates & Happiness

Dükkanın ismi içerideki satıcılara da yansımış. Çikolata mutluluğu. 🙂 Ben bu dükkanda çalışsam herhalde öncelikle çikolata yemekten 150 kilo olur, ardından da her saniye soluduğum çikolata kokusundan gülücükler saçardım. 🙂 Satıcılar çok pozitif enerjili ve yardımsever. Belçika çikolataları bir harikaymış, dönüşte de eve ve arkadaşlara da hediyeler alayım derseniz kesinlikle size bu dükkanı tavsiye ederim. Onlarca çeşit çikolata var içeride ve ambalajlar çok sevimli. Fiyatlar da makul.

Adres: Wollestraat 16

2. Pur Chocolat Artisanale Chocolatier

Brugge’a gittiğimde dönüşte buradan paket paket truffle alıyorum her defasında. Çünkü aşırı lezzetliler. Bu dükkanda çok sayıda hediyelik çikolata alternatifi var. Hediye alacaksanız muhakkak buraya da uğrayın. Pişman olmazsınız.

Adres: Walstraat 1

3. Het Brugs Theehuis

Dekoratif mutfak ürünleri çok şirin. Üzeri motifli demlikler ve bardakları çok sevmiştim ben. İçerideki her şey çok renkli ve fiyatlar uygun. Özellikle annelerimize alacağımız hediyeler için güzel bir mağaza.

Adres: Wollestraat 8

4. The Bottle Shop

Alkol sağlığa zararlıdır! Bunu size bir kez daha hatırlatmak istedim. 🙂 Her defasında da hatırlatacağım. Ama siz seviyorsanız ya da “Madem Belçika’ya kadar geldim. Belçika biraları da dünyada çok ünlü, bir iki şişe hediye alayım” derseniz, bu dükkana uğrayın. İçeride yüzlerce çeşit bira var. Şişeler ve üzerlerindeki etiketler çok özgün. Hangisini alacağınızı şaşırabilirsiniz, her bir şişenin üzerinde etiket fiyatı olması hızlı seçim için büyük kolaylık.

Adres: Wollestraat 13

5. ‘t Apostelientje

Brugge şehrinin dantelleri çok ünlü. Dantel işlemek çok zahmetlidir bilirsiniz. Buradaki dantel türleri ise ayrı bir el işçiliği gerektirdiği için çok daha kıymetli. Bu dükkan bir antikacı. İçeride çok hoş bir atmosfer var. Bu dükkana girdiğimde adeta zamanda geri gittiğimi hissetmiştim. Onlarca çeşit dantel ürünü var. Klasik danteller, elbiseler, perdeler… Çok sevdiğim bir ürün değildi dantel hiçbir zaman. Ama bu dükkanlarda o kadar zarif bir şekilde sergileniyor ki, her çeşidinden alasınız geliyor. Meraklısıysanız bu dükkanı muhakkak gezin.

Adres: Balstraat 11

brugge alışveriş rehberi

6. Diksmuids Boterhuis

“Hollanda’nın peynirleri dururken Belçika’dan peynir almak da ne demek!” demeyin. 🙂 Bir Hollanda peyniri olmasalar da yarışırlar bence. Bu peynir dükkanını yolda yürürken tesadüfen keşfettim. İçeride onlarca çeşit peynir ve kurutulmuş et var. Lezzetleri ise tarif etmiyorum çünkü gidip kendiniz tadın ve satın alın istiyorum. 🙂

Adres: Geldmuntstraat 23

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Selam! Ben Çiğdem Ceylan

Futbol aşığı bir spor spikeriyim. Seyahat etmek benim için bir tutku. Dünyayı keşfe çıkmanın bende yarattığı olumlu enerjiyi sizlere de aktarmak istiyorum. Haydi ruhunuzu yollara bırakın. :)

Son vLoglar
Son Yazılar
İlgini Çekebilir
Sayfamı Beğen