Bremen Gezilecek Yerler Listesi

Bremen Mızıkacıları masalını dinlemeyen yoktur herhalde. 🙂 İşte o mızıkacıların hikayesini yerel halktan dinlemek ve hayvanları yakından görmek için sabırsızlanıyordum. Bremen gezilecek yerler listesi ‘nde mutlaka yapmanız gereken 6 aktiviteyi sıraladım. Bremen’deki masalsı yaşam tam benlik. İnsanlar mutlu, etraf sakin, sessiz ve düzenli. Şehrin tarihi meydanında işiteceğiniz Bremen tınıları eşliğinde etrafta kaybolmak muhteşem… Bremen’in eski şehri Altstadt geçmişten günümüze olduğu gibi korunmuş. Festival zamanlarında ve Noel dönemlerinde kurulan Noel pazarları ile Bremen daha da ışıl ışıl oluyor. Yeniden görüşeceğiz Bremen!

1. Bremen Mızıkacıları

Hangimiz çocukken Bremen Mızıkacıları masalını okumadık? 🙂 Peki hikayede geçen horoz, kedi, köpek ve eşeği yakından görmek istemez misiniz? Her yıl bu ünlü heykeli yaklaşık 40 milyon kişi ziyaret ediyor! Eşeğin bacaklarına dokunursanız tuttuğunuz dilek gerçekleşiyor, unutmayın! 🙂

2. St. Petri Dom Bremen

St. Petri Dom Kilisesi’ni tek bir fotoğraf karesine sığdırmak çok güç çünkü o kadar heybetli ki… 2. Dünya Savaşı esnasında hava saldırılarında kısmen yıkılsa da 320 metrelik uzun ikiz kuleleri, Bremen siluetinin en güzel sembolü hala!

bremen turu Petri Dom cigdem ceylan

3. Schnoorviertel

Dar ve tarihi sokakları, küçücük evleri ile Bremen’in en eski mahallesi. Etrafta onlarca kafe, sanat galerisi, mini butik ve hediyelik eşya dükkanı var. Kafe Tölke’de şirin bir masaya oturun ve kahve eşliğinde bu mahallenin tadını çıkarın!

4. Bremer Marktplatz

Bremen tarihi meydanının kalbi burası. Bir yanında Rönesans tarzı cephesi ile 600 yıllık muhteşem belediye binası, bir yanda 1404’te dikilen Roland heykeli! Etrafta Ortaçağ’dan fırlamış tarihi evler ve kafanızı çevirdiğinizde ise büyülü St. Petri Dom kilisesi. Bu meydana aşık oldum desem? 🙂

bremen turu Bremer Marktplatz cigdem ceylan

5. Böttcher Sokağı

Şehrin tarihi meydanı ve Weser nehri arasındaki Böttcher sokağı Bremen’in ilginç sokaklarından biri. Bu dar sokak çeşit çeşit sanat galerilerine ve müzelere ev sahipliği yapıyor. Mimari açıdan özel olarak tasarlanmış art deco tarzı evler gerçekten hayranlık uyandırıcı! Böttcher’de dükkanların dışından zanaatkarları izleyebilir veya hediyelik eşya mağazalarında kendinizi kaybedebilirsiniz. 🙂 Özellikle Remember isimli mağazayı şiddetle öneriyorum!

bremen turu Bottcher Sokagi cigdem ceylan

6. Bremen kahvelerini keşfet

Bremen, Almanya’nın kahve başkenti! 🙂 Avrupa’nın ilk kahve fabrikası da Bremen’de kurulmuş. Bremen’de kahveyi hazırlamak ve sunmak üreticiler ve barista için özel bir seromoni. Biz kahvekolikler için Bremen tam bir cennet! 🙂

Bremen’i daha detaylı keşfetmek için Bremen gezi rehberime tıkla!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Selam! Ben Çiğdem Ceylan

Futbol aşığı bir spor spikeriyim. Seyahat etmek benim için bir tutku. Dünyayı keşfe çıkmanın bende yarattığı olumlu enerjiyi sizlere de aktarmak istiyorum. Haydi ruhunuzu yollara bırakın. :)

Son vLoglar
Son Yazılar
İlgini Çekebilir
Sayfamı Beğen