Anne Frank’ın Evi

anne frank evi

“Anne Frank’in Hatıra Defteri” adlı eserini okumuştum, fakat Anne Frank’ın evini ziyaret etmeden önce bu kitabın önemini tam olarak anlayamamışım. Çünkü Anne Frank, Almanya’daki Yahudi soykırımının simge isimlerinden biri. Gencecik yaşına rağmen Hitler’den saklanması ve bu süre zarfında tuttuğu günlük, dünya çapında çok önemli ve çok hüzünlü notlar içeriyor.

Anne Frank, İkinci Dünya Savaşı sırasında Nazilerden kaçmak için saklanmak zorunda kalan bir Yahudi kızdır. Yedi kişiyle birlikte, Amsterdam’daki Prinsengracht 263’te bulunan bir evin gizli bir bölmesinde saklanmışlar. İki yıldan uzun bir süre saklandıktan sonra bulunup toplama kamplarına sürülmüşler.

Muhakkak bu evi ziyaret edin derim, müze 09.00’da açılıyor, yaz döneminde 22.00, kış döneminde 19.00’a kadar gezilebiliyor.

Bilet Fiyatları:

  • Yetişkin: 10 eur.
  • 10-17 yaş: 5 eur.
  • 0-9 yaş: Ücretsiz.
  • Online bilette 0,5 eur indirim uygulanıyor.

I amsterdamcard’a indirim yok, müzekart ile bedava gezebilirsiniz ama müzenin internet sitesinden rezervasyon yaptırmak durumundasınız.

Müze ziyareti öncesinde dilerseniz Anne Frank’ın hayat öyküsü ve 2. Dünya savaşı atmosferini anlatan 30 dakikalık bir sunumu dinleyebilirsiniz. Müzeyi daha verimli gezebilmek adına bu sunumu 5 eur gibi bir ücreti karşılığında satın alabilirsiniz.

anne frankin evi

Adres: Prinsengracht Westermarkt 20. Merkez istasyonundan yürüyerek 20 dakika.

Merkez İstasyondan 13, 14 and 17 numaralı tramvaylar ile Westermarkt durağında inerek buraya 10 dakikada ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Selam! Ben Çiğdem Ceylan

Futbol aşığı bir spor spikeriyim. Seyahat etmek benim için bir tutku. Dünyayı keşfe çıkmanın bende yarattığı olumlu enerjiyi sizlere de aktarmak istiyorum. Haydi ruhunuzu yollara bırakın. :)

Son vLoglar
Son Yazılar
İlgini Çekebilir
Sayfamı Beğen