Amsterdam’ın Diğer Müzeleri

amsterdam dungeon

Amsterdam’da bilindik müzeler dışında her biri oldukça ilgi çekici çok fazla müze var. Hemen hemen her konu için bir müze oluşturmuşlar. Gelin birlikte Amsterdam’ın diğer müzeleri’ne bir göz atalım.

The Amsterdam Dungean

Amsterdam’ın tarihini eğlenceli ve korkunç bir şekilde 80 dakikaya sığdırdıkları bir şov. Ben Madame Tussauds’dan çıkıp hemen zindanlara girmiştim, giriş maceram çok ilginçti.  Anlatayım. Biletimi girmek için verdim, kız bileti bir işkence aletine sokup damgalayıp bana geri verdi ve beni bir zindana kapatıp kapıyı zincirledi. 🙂 Noluyo lan dedim, etraf zifiri karanlık. Eski bir duvarda bir görüntü akmaya başladı, korkunç bir adam başıma gelecekleri falan anlatıyor.  Amsterdam’a da ilk gelişim. Cidden heeeh tamaaam dedim buraya kadarmış. Hostel filmini izleyenler ne demek istediğimi anlarlar. 🙂 Etrafımda ne olup bittiğini anlamaya çalışırken hoop kapı açıldı, içeri benim gibi insanları doldurmaya başladılar, taaa ki nefes alamayacak kadar kalabalıklaşana kadar! 🙂  Herkes tabi etrafına bakıp homurdanıyor. Sonra kapı açıldı korkunç bir adam geldi ve bizi eski bir asansör ile yukarıya çıkarttı. Gerisini anlatmayacağım. Ama aşırı eğlendim ben. Kesinlikle Madame Tussauds+ Amsterdam Dungean kombin biletini alın. Bilet fiyatlarından da bahsettiğim detaylı Madame Tussauds yazım için tıklayın.

Stadeljik

Dünyanın en zengin çağdaş sanat koleksiyonlarından oluşan bir müze. Harika! 90 bin modern resim, heykel, fotoğraf, grafik, tasarım objesi ve video eseri var. Yetişkin bilet 17,5, 0-18 yaş arası ise ücretsiz.

Bodyworlds

Bu müze benim daha önce gittiğim hiçbir müzeye benzemiyor. Müzede yer alan tüm vücutlar gerçek! Öldükten sonra bedenlerini bağışlayan insanların kadavralarını ve organlarını plastinasyon yönteminden geçirerek sergilenmeye hazır hale getirmişler. Vücudumuzun içindeki organları ayrıştırarak gösteren müze; böbrek, bağırsak, kalp gibi organlarımızı ayrı ayrı ve tüm vücut sistemimizi tek bir anda incelememize olanak tanıyor. Bu deneyimi muhakkak yaşamalısınız. Bilet fiyatları müzeyi gezdiğiniz gün ve saate göre değişiyor. Yetişkin bilet, aşağı yukarı 20 eur, çocuk (6-18) ise 12 eur civarında.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Selam! Ben Çiğdem Ceylan

Futbol aşığı bir spor spikeriyim. Seyahat etmek benim için bir tutku. Dünyayı keşfe çıkmanın bende yarattığı olumlu enerjiyi sizlere de aktarmak istiyorum. Haydi ruhunuzu yollara bırakın. :)

Son vLoglar
Son Yazılar
İlgini Çekebilir
Sayfamı Beğen